Tyfloturistický oddíl

  Občanské sdružení pro podporu Tyfloturistického oddílu

  Domů   Budoucí akce   Minulé akce   Besedy   Rada   Podpořili nás    Zajímavosti   Odkazy   Kontakty

 

Obrázek, sluníčka Tyfloturistický oddíl - Beseda v Gymnasiu Jiřího Gutha - Jarkovského

Další z řady besed o životě nevidomých se konala na Gymnáziu Jiřího Gutha Jarkovského. Tam nás v hodině biologického semináře čekala asi dvacítka studentů, se kterými jsme si nejdřív vyzkoušeli pár praktických věcí. Jak to správně udělat, když je potřeba pomoci nevidomému na ulici, jak pomoci nevidomému při stolování v restauraci nebo do jak prekérní situace nás může dostat úředník či lékařka, když nevidomého doprovázíme? S tím si museli někteří dobrovolníci chvilku lámat hlavu, což bylo určitě nelehké, ale až je život do téhle situace přivede "na ostro", stoprocentně zabodují. A o to tu jde.

Ve druhé části jsme publikum nechali klást otázky na život lidí beze zraku. Podle toho, jak se studenti ptali, bych řekl, že je společné povídání zaujalo. Ostatně dalo by se to poznat už proto, že jsme celou besedu museli protáhnout do přestávky na oběd.

A protože s naším povídáním byla spokojena i organizijící paní učitelka Taubrová, nabídla nám uspořádání další besedy, tentokrát v návaznosti na promítání filmů z festivalu Jeden svět. Budeme se těšit!

Za TTO se besedy účastnili Petr Schnaubelt a Marek Hladík, kteří tímto za pomoc při organizování děkují Bc. Aničce Češkové

Marek Hladík

Foto z besedy