Akce, které pravidelně pořádáme

Středeční schůzky

Na pravidelných schůzkách je pro děti připravován zábavný program. Škola Jaroslava Ježka propůjčuje TTO skvělé zázemí a máme tak možnost pro schůzky využívat některé její prostory. V tělocvičně hrajeme hry, jejichž cílem je rozvoj prostorové orientace, samostatnosti a vzájemná spolupráce dětí, na dětských hřištích navštěvujeme nové a zajímavé atrakce. Při tematických vycházkách se dětem snažíme přiblížit některá umělecká díla v Praze, oslovujeme zajímavé kulturní instituce a snažíme se sjednávat jejich speciální prohlídky připravené pro nevidomé. Některé schůzky, zejména před Vánocemi, trávíme v kuchyňce, pečeme cukroví, poznáváme exotické druhy ovoce apod.

Jarky

 "Jarky" se konají během jarních prázdnin Prahy 1. Náplní této akce je hlavně běžkování. Účastníci jsou ubytováni na horské chatě. Každý den se koná výlet na běžeckých lyžích, kdy každé dítě má svého traséra-průvodce. Délka a náročnost výletů je vždy uzpůsobena individuálně každému dítěti. Večerní program tvoří převážně společenské hry, oblíbené jsou také hudební večery.

Voda

Vodácký výlet se pořádá v průběhu května/června. Většinou je to prodloužený víkend. Každý rok se sjíždí jiný úsek řeky. Přespáváme v kempech, vaříme si na plynovém vařiči, prostě voda jak má být.

Letní tábor

Dvoutýdenní letní tábor je nejdelší akcí, kterou pořádáme. Koná se většinou v druhé polovině července. Již několik let pravidelně jezdíme do tábořiště v Jindřichovicích pod Smrkem nedaleko Liberce, které nabízí ubytování v chatičkách v krásné přírodě s neomezeným vyžitím. Tábor je každoročně plný her včetně hry celotáborové, často trávíme čas s hudebními nástroji, čteme knížku nebo si povídáme u ohniště o našich zážitcích. Cílem je stmelovat kolektiv, učit se novým věcem a především si užít prázdniny s kamarády.

Podzimky

Výlet, který se koná v termínu podzimních prázdnin. Pro děti jsou připravené nejrůznější hry, uskuteční se několik menších výletů, kdy navštíví pamětihodnosti a zajímavá místa v okolí. Například v roce 2018 jsme se podívali do Ostravy, měli jsme nabitý program - návštěva technického parku, výšlap na haldu Ema, exkurze v dolech s návštěvou restaurace a další nezapomenutelné zážitky.

Víkendovky

Různé víkendové akce konané nepravidelně v průběhu celého roku, na různých místech.

Aktuality

Propagační video k táboru - pojeďte s námi!

Tábor 2019 bude od 12. - 26.7. 2019, hlavní vedoucí je Hanka Šimková. Kapacita tábora už je naplněna.

Podzimky 2019 budou od 26. do 30.10. 2019, připravuje se...

Pravidelné schůzky Ve školním roce 2018/2019 jsou pravidelné schůzky oddílu každou lichou středu od 16 do 18 hodin ve Škole Jaroslava Ježka pro zdravotně postižené (Loretánská 19, Praha 1). Schůzky vede Renata Němcová. Začínáme 10. října!

Prosíme, sledujte novinky na nástěnce TTO ve škole! Nástěnka je po vstupu do školy, vpravo vedle dalších dveří směrem k šatnám.