Podzimky 2019 s TTO

Informace o akci

Milí turisti, rodiče a přátelé Tyfloturistického oddílu,

letošní Podzimky 25.-30.10.2019, jsme se rozhodli uspořádat v podobném duchu jako loňský rok, tedy v poznávání našich krásných měst, a proto se vypravíme do Brna. Naše výprava je určena pro 13 dětí, program bude poznávací, dost chodící a objevovací. Minimální věk účastníků je 8 let, účastníci nad 18 let budou na tzv. “náhradnické listině“ – aneb když bude malá účast dětí vezmeme i starší.

Ubytování: Máme zařízeno ve skautké klubovně v centru města, je nutné mít vlastní spacák a karimatku (máme pár erárních kousků, je nutné domluvit individuálně předem). Klubovna má k dispozici krb, koupelnu, kuchyň a několik místností ze kterých si uděláme ložnice. Cena je nejlevnější, jaká je možná v centru města sehnat a to 50 Kč za noc.

Doprava: Jedna skupinka se sejde v Praze v odpoledních hodinách a pojede vlakem do Brna. Moraváci se sejdou v Brně přímo u klubovny v hodinách večerních, tak abychom se sešli všichni v přibližně stejný čas. Podobně to bude probíhat i při návratu z Podzimek. Přesné údaje doplním přímo rodičům, jakmile budu vědět, kolik nás pojede a zajistím místenky.

Program: Bude kulturně poznávací, přizpůsobený momentálnímu počasí, zahrnout bychom chtěli i nějaký turistický cíl jako je Kraví hora a také bychom rádi udělali výjezd mimo město do Boskovic. Samozřejmě chceme navštívit hrad Špilberk, katakomby, náměstí s významnými sochami a také oblíbená místa našich brněnských vedoucích.

Jídlo: V klubovně máme k dispozici kuchyň, budeme tedy připravovat snídaně a večeře, v čase oběda se budeme většinou pohybovat mimo klubovnu, tudíž připravíme dětem svačiny a počítáme s polévkou na výletě. V ceně výpravy jsou započítány tři polévkové obědy a čtvrtý půjdeme do restaurace, kde si děti vyberou a zaplatí sami. Takže v ceně výpravy je 5 snídaní, 5 večeří, svačinky (pečivo, sušenka, ovoce/zelenina) a 3 polévky. Cenu jídla na den jsme vypočítali přibližně na 110 Kč. Jestliže má dítě speciální dietu budeme to řešit individuálně.

S SEBOU: léky, průkaz ZTP-P, kartu pojištěnce, bílou hůl (používá-li), vhodnou pevnou obuv, nějaké další boty (např. kecky, pláštěnku, oblečení (dostatek spodního prádla, ponožek a rozumné množství teplého oblečení), hygienické potřeby, batoh (na celodenní výlety), 0,5 l láhev, spacák a karimatku.

Nedoporučujeme dávat dítěti žádné cennosti a elektronická zařízení (např. mobilní telefon, notebook, kameru atd.). Budeme se opětovně snažit dávat informace na náš Facebook, abyste věděli, že jsme v pořádku. Hudební nástroje jsou naopak vítány. Podepište svému dítěti veškeré oblečení i zavazadla (pokud tak neučiníte, vyhrazujeme si právo to udělat za vás). Velmi užitečné je přiložit podrobný seznam věcí. Sbalte všechny věci tak, aby dítě mělo pouze jedno zavazadlo - krosnu (kufr není vhodný) a malý batoh na výlety (jedeme MHD a není v našich silách nést každému dítěti 3 zavazadla).

KAPESNÉ doporučujeme asi 300 Kč (z toho asi 150-200 Kč zaplatí dítě za oběd v restauraci, minimálně tuto částku by dítě mělo mít určitě), rozhodně ne však více než 600 Kč.

Výprava je částečně hrazena z grantu získaného od Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, cena zahrnuje ubytování, jídlo, vstupy, dopravu. Vedoucí jezdí na výpravy ve svém volném čase bez nároku na honorář. Cena výpravy je 1200 Kč. Peníze je možné buď poslat na účet sdružení: 206187050/0300, prosím o vyplnění poznámky pro příjemce ve znění: „jméno příjmení dítěte – podzimky“ nebo hotově při předávání dítěte.

Žádáme Vás o opravdu pečlivé vyplnění informací o zdravotním stavu vašeho dítěte, včetně léků, které bere. Máme zkušenosti s dětmi s nejrůznějšími zdravotními problémy, neodmítáme děti kvůli zdravotním potížím, které mají, ale úplné a pravdivé informace o zdravotním stavu jsou pro nás naprosto zásadní.

Na Podzimky se přihlásíte vyplněním online přihlášky (viz odkaz níže). Odešlete přihlášku nejpozději do 10. 10. 2019, čím dřív tím lépe.

Případné dotazy Vám ráda zodpoví organizátorka akce Klára Krupová (tel: 721930019, e-mail: krupova.klara234@gmail.com)

 

Na shledanou se těší vedoucí z Tyfloturistického oddílu, z.s.

 

Online přihláška